Серија А

Гол и асистенција на Влаховиќ за три бода на Јувентус (ВИДЕО)

Јувентус беше голем фаворит против Салернитана и не дозволи изненадување, со голови на Дибала и Влаховиќ победи со 2-0 и го освои целиот плен од овој натпревар. 

Јувентус го искористи ремито на Интер за дополнително да се доближи до првите три позиции. 
 
Работата против Салернитана рано беше завршена, по половина час игра.
 
По додавање од Влаховиќ, Дибала уште во петтата минута даде гол за водство на Јувентус од 1-0.
 
 
А српскиот фудбалер во 29. минута и самиот се запиша во листата на стрелци поставувајќи ги конечните 2-0.
 

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе