Серија А

Гол и асистенција на Влаховиќ за три бода на Јувентус (ВИДЕО)

Јувентус беше голем фаворит против Салернитана и не дозволи изненадување, со голови на Дибала и Влаховиќ победи со 2-0 и го освои целиот плен од овој натпревар. 

Јувентус го искористи ремито на Интер за дополнително да се доближи до првите три позиции. 
 
Работата против Салернитана рано беше завршена, по половина час игра.
 
По додавање од Влаховиќ, Дибала уште во петтата минута даде гол за водство на Јувентус од 1-0.
 
 
А српскиот фудбалер во 29. минута и самиот се запиша во листата на стрелци поставувајќи ги конечните 2-0.
 

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе