Лига Европа

Гол човек втрча во теренот и го прекина мечот меѓу Гранада и Манчестер јунајтед (ВИДЕО)

Мечот меѓу Гранада и Манчестер јунајтед за момент беше прекинат откако гол човек влета во теренот. 

Иако мечот на „Лос Карменес“ како и сите останати се игра без публика, сепак еден човек успеа да влезе, да му побегне на озбедувањето и да втрча на теренот.
 
Тој му бегаше на обезбедувањето, но во еден момент легна на теренеот, по што беше изнесен надвор.

Пред неколку недели се наврши една година од почетокот на пандемијата. Ковид-19 ги разоткри системските проблеми во здравствениот систем и другите институционални гранки на Косово.

повеќе

Ако не се претвориме во систем на вакцинални касти („Тргни ги твоите Астразенека-шепи од мојот Фајзер-дедо“), може да застраниме кон вакцинални пасоши со сомнителна валидност („Врвката на оваа пропусница не е во нијанса одобрена од СЗО!“).

повеќе

Освен неколку изолирани обиди, повеќето луѓе не реагираат кај институциите и не бараат одговорност. 

повеќе