Убав гест на најдобриот тенисер

Ѓоковиќ му даде рекет на момче кое полуде од среќа (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ синоќа по втор пат го освои Ролан Гарос, а по мечот направи убав гест за едно момче кое буквално збесна од среќа. 

Откако заврши мечот, Ѓоковиќ му даде рекет на едно момче кое не можеше да ја сокрие големата радост.
 
„Не го познавам детето, но цело време го слушав. Ми даваше поддршка  кога губев со 2-0, а ми даваше и совети во текот на мечот како да е тренер. Навиваше за мене и затоа избрав на него да му го дадам рекетот“, изјави Ѓоковиќ по мечот.

Стратешко партнерство на македонската влада со Зока енерџи солушнс, компанија регистрирана за обработка и отстранување на опасен отпад, не е правилен начин за решавање на проблемот во мала држава како Македонија.

повеќе

Цивилизацијата би можела да се дефинира како глутница која има рационална потреба да ги легитимира и образложи своите колежи, грабежи и узурпации.

повеќе

„Сакајќи ја Америка и должејќи ѝ ја првата верност нејзе, ние ќе бидеме безвредни синови и ќерки на Америка ако немаме љубов во нашите срца за почвата што нè хранеше во нашето детство, за јазикот што го зборуваме и што го немаме заборавено...“

повеќе