Лига Европа

Гимараеш го шокираше Арсенал во судиското продолжение (ВИДЕО)

Арсенал беше на чекор до победа на гостувањето кај Виторија Гимараеш, но топчиите уште еднаш ги разочараа своите фанови. 

Арсенал денеска го играше својот меч од Лига Европа, гостуваше во Португалија кај Виторија Гимараеш.
 
Мечот долго време беше без голови, резултатот беше отворен во 81. минута кога Мустафи погоди со глава за водство на Арсенал од 1-0.
 
Кога се чинеше дека топчиите ќе дојдат до победа, Дуарте погоди во 91. минута и ги постави конечните 1-1.

Информацијата дека коронавирусот може да се пренесe преку допир со готовина, дополнително ги мотивираше луѓето да се ослободат од банкнотите. 

повеќе

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

повеќе