Лига Европа

Гимараеш го шокираше Арсенал во судиското продолжение (ВИДЕО)

Арсенал беше на чекор до победа на гостувањето кај Виторија Гимараеш, но топчиите уште еднаш ги разочараа своите фанови. 

Арсенал денеска го играше својот меч од Лига Европа, гостуваше во Португалија кај Виторија Гимараеш.
 
Мечот долго време беше без голови, резултатот беше отворен во 81. минута кога Мустафи погоди со глава за водство на Арсенал од 1-0.
 
Кога се чинеше дека топчиите ќе дојдат до победа, Дуарте погоди во 91. минута и ги постави конечните 1-1.

ЕУ покажа дека не е во состојба да ги исполни ветувањата дадени пред скоро две децении во Солун и одлучи веќе да не се преправа.

повеќе

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе