Лига Европа

Гимараеш го шокираше Арсенал во судиското продолжение (ВИДЕО)

Арсенал беше на чекор до победа на гостувањето кај Виторија Гимараеш, но топчиите уште еднаш ги разочараа своите фанови. 

Арсенал денеска го играше својот меч од Лига Европа, гостуваше во Португалија кај Виторија Гимараеш.
 
Мечот долго време беше без голови, резултатот беше отворен во 81. минута кога Мустафи погоди со глава за водство на Арсенал од 1-0.
 
Кога се чинеше дека топчиите ќе дојдат до победа, Дуарте погоди во 91. минута и ги постави конечните 1-1.

ЕУ, свесна за демократскиот дефицит на земјите од Западниот Балкан (но и останатите, претежно економски проблеми), како да тежнее кон формирање блиски, но и специфични односи со овој регион, без полноправно членство.

повеќе

Нарушени се човековите права и слободи, нема владеење на правото и правосудството, кои треба да бидат основа на процесот.

повеќе

Поентата на глобализмот е максимално економско вмрежување во десетици економски сојузи на секоја држава.

повеќе