Фудбалерот објави видео од тренинг

Герет Бејл е импресивен на тренинзите, има ли Зидан нешто лично против Велшанецот? (ВИДЕО)

Герет Бејл напорно работи на тренинзите на Реал Мадрид, но Зинедин Зидан не му дава шанса на пријателските натпревари и изјави дека најдобро е играчот да замине што порано.

Реал Мадрид доби фудбалска лекција од Баерн Минхен кој победи со 3-1, а можеше и поубедливо.
 
Зинедин Зидан им даде шанса на многу фудбалери, но не и на Герет Бејл кој веројатно ќе го напушти Реал Мадрид во наредните денови.
 
А на тренинзите Бејл максимално се залага, тој постираше и видео со два негови гола на тренинг покажувајќи дека работи напорно, но тоа не е доволно за Зизу.
 
По натпреварот против Баерн Минхен, Зидан изјави дека нема ништо лично против Герет Бејл но подобро е фудбалерот да си замине што е можно порано.
 
Видеото кое го постираше Бејл на својот твитер профил:

(Текстот е одговор на колумната „Сите нации се модерни конструкти" од д-р Љубица Спасковска објавена на МКД.мк, 1 август)

повеќе

На мојот пријател, овчарот Митко му реков: „Дојде време ти, јас, сите граѓани на Македонија да си го вратиме суверенитетот на оваа наша држава".

повеќе

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе