Наскоро ќе почнат преговорите

Газета дело Спорт: Ибрахимовиќ донесе одлука за својата иднина

Златан Ибрахимовиќ одлучил да остане на Сан Сиро па наскоро ќе седне на маса со раководството на Милан да ги испеглаат деталите за новата соработка и договорот.

Швеѓанецот пристигна во Милан на почетокот од годината и имаше огромно влијание врз составот. За неговата иднина имаше најразлични шпекулации, а според пишувањата на Газета дело Спорт, Златан Ибрахимовиќ решил да остане на Сан Сиро.

Па тој сега ќе седне на маса со раководството на „росонерите“ да ги испеглаат деталите за новата соработка и договорот.

ГДС пренесува дека Златан Ибрахимовиќ ќе има почетна плата од 4 милиони евра, која ќе се зголеми со серија бонуси кои ќе бидат поврзани со бројот на одиграни натпревари, бројот на постигнати голови, партиите на Милан во Лига Европа како и евентуален пласман во Лигата на шампиони за сезоната 2021/22.

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?

повеќе