Разделба по само 22 дена

Гатузо уште не почна да работи, си замина од Фиорентина

Џенаро Гатузо и Фиорентина го раскинаа договорот, иако стратегот ниту на еден натпревар не ги водеше виолетовите. 

Поминаа 22 дена откако Гатузо беше презентиран за нов тренер на Фиорентина, а клубот денеска објави за нивна разделба.
 
„Фиорентина и г-дин Рино Гатузо, заеднички одлучија да го раскинат договорот и да не ја почнат заедно следната сезона“, стои во соопштението на клубот.
 
Според италијанските медиуми, проблемите настанале околу политиката за трансфери, во која требало да биде вклучен и агентот на Гатузо, Жорж Мендеш.

Одлуките донесени од поранешната власт, како што се докажа, беа лоши.

повеќе

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе