Разделба по само 22 дена

Гатузо уште не почна да работи, си замина од Фиорентина

Џенаро Гатузо и Фиорентина го раскинаа договорот, иако стратегот ниту на еден натпревар не ги водеше виолетовите. 

Поминаа 22 дена откако Гатузо беше презентиран за нов тренер на Фиорентина, а клубот денеска објави за нивна разделба.
 
„Фиорентина и г-дин Рино Гатузо, заеднички одлучија да го раскинат договорот и да не ја почнат заедно следната сезона“, стои во соопштението на клубот.
 
Според италијанските медиуми, проблемите настанале околу политиката за трансфери, во која требало да биде вклучен и агентот на Гатузо, Жорж Мендеш.

Kога веќе треба да се држи комбинирана настава, колку и да е комплицирана таа „равенка“, во неа не смее да се забораваат децата кои учат онлајн.

повеќе

Под менторство на овој истраен истражувач, научник и педагог, се развивале и се формирале многумина трудбеници и афирматори на македонското културно наследство.

повеќе

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе