Рино пред нов ангажман

Гатузо има понуда од Нант, францускиот клуб чека одговор

Поранешниот тренер на Милан, Џенаро Гатузо е фаворит за наследник на Вахид Халихоџиќ на клупата на Нант. 

Нант е без тренер откако 67-годишниот стратег Халихоџиќ сензационално си поднесе оставка на неколку часа пред пријателскиот натпревар против Џенова.
 
Според францускиот сајт „Сокерлинк“, од Нант стапиле во контакт со Гатузо и се распрашувале дали би можел да им биде новиот тренер.
 
Гатузо побарал неколку дена да размисли

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе