Наполи

Гатузо го избркал Елмас од тренинг

„Кориере дело Спорт“ пишува дека Џенаро Гатузо го избркал Елиф Елмас од вчерашниот тренинг. 

Според италијанскиот весник, Гатузо бил лут, не бил задоволен од залагањето на Елмас и му рекол порано да го напушти тренингот.
 
Ова не е исклучителен гест кога е во прашање Гатузо, претходно од тренинзи ги има бркано и Алан, Гулам и Марио Руи.
 
Голема е веројатноста Елмас да не биде повикан за утрешниот натпревар против Лацио во Серија А.

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе

После десетици години се решава холдингот, неданочните давачки и царинските тарифи значајни за бизнисот.

повеќе

Целиот свет гледа на 2021 година како на година на заздравување на економијата.

повеќе