Премиерлига

Гарначо во 93. минута му донесе победа на Манчестер јунајтед на Кревин Котиџ (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед со 2-1 славеше на гостувањето кај Фулам благодарение на гол во последните моменти на младиот Аргентинец, Гарначо. 

Манчестер јунајтед поведе со гол на Ериксен во 14. минута од натпреварот. Тој резултат беше актуелен се до 61. минута кога Даниел Џејмс по само две минути откако влезе ја затресе мрежата на својот поранешен тим за 1-1.
 
Се чинеше дека натпреварот ќе заврши нерешено, но Гарначо по асистенција на Ериксен во 93. минута даде гол за победа на Манчестер јунајтед од 2-1.
 

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе

Деновиве адвокатот Тортевски во дебатна емисија рече дека немаме критична маса за држава. Не знам дали е така, но изгледа немаме критична маса за сериозни дебати и дијалози во општеството. 

повеќе

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе