Необична ситуација на „Филип Втори“

Гачевски си играше со куче за време на мечот со Розенборг (ФОТО)

Покрај голот на Вардар, највозбудлив момент за присутните на „Филип Втори“ арената беше влетувањето на куче на теренот во текот на второто полувреме од натпреварот.

 
Голманот на Вардар, Филип Гачевски си поигра со кучето кое во текот на второто полувреме влезе на тернот поради што извесен период натпреварот беше во прекин.
 

На Водно навистина не му треба сега и жичарница нова да се гради.

повеќе

Неконтролираниот политички развој, кој создаде пет парламентарни партии на етничките Албанци, ја прави нестабилна политичката ситуација не само кај aлбанскиот блок, туку и на ниво на државата. 

повеќе

Програмата за реформа на управувањето со јавните финансии 2018-2021 се носи во екс-пост заробена држава каде тензиите помеѓу администрацијата, економските агенти, клиентите и општеството се големи.

повеќе