Голманот реагираше на провокацијата на дефанзивецот на Шкендија

Гачевски до Муслиу: Срам да ти е, заборави дека Вардар те направи репрезентативец!

Шкендија вчера го победи Вардар на арената „Филип Втори“ и дојде само на еден чекор до титулата во македонската Прва лига. Ден по мечот во центарот на вниманието е Висар Муслиу. 

Шкендија со 3-2 го победи најголемиот ривал Вардар, во следното коло треба да не загубат од Шкупи и да ја заверат титулата.
 
Висар Муслиу настапуваше во Вардар во европските квалификации и групата од Лига Европа, по што премина во Шкендија. Избори место и во репрезентацијата на Македонија како играч на вардарци. Вчера му даде гол на Вардар, а по триумфот заедно со другите негови соиграчи во соблекувалната скандираше „Ајде Вардар, пуши ми го к**от“.
 
Голманот на Вардар, Филип Гачевски, имаше што да му каже на Муслиу по ваквото негово непочитување на својот поранешен клуб.
 
„Висар Муслиу, те гледам на Инстаграм ставаш видео Вардар Вардар пуши ми го к... Не ти е срам, ти си еден голем срам, човек без душа, ти заборави дека Вардар те направи репрезентативец, ти кога дојде во Вардар не си постоел на мапа, срам голем за тебе е што браниш бои за репрезентација... ГОСПОД е голем и Вардар е институција - запамти Вардар е Македонија“, напиша Гачевски на својот фејсбук-профил.
 
 
Фото: ФК Шкендија

Владите постојано ги повторуваат истите грешки. Тие го сметаат долгот како предност за долгорочен раст, наместо она што тој всушност е: тежок товар и извор на масивни долгорочни ризици.

повеќе

Гостиварскиот градоначалник од сограѓаните побара да бидат потолерантни кон однесувањето на печалбарите.

повеќе

Дента кога македонската делегација беше на пат за Нивици, Заев со себе требаше да понесе еден венец.

повеќе