Копа Америка

Габриел Жесус доби црвен картон па ја турна ВАР кабината (ВИДЕО)

Напаѓачот на Бразил, Габриел Жесус беше многу гневен откако во финалето доби црвен картон, настрада и ВАР кабината.

Габриел Жесус имаше огромен допринос за трофејот на Бразил во Копа Америка, тој во финалето имаше гол и асистенција, но на 20 минути до крајот доби и црвен картон.
 
Не можеше да го прифати исклучувањето, па видно нервозен излезе од теренот, ја турна и ВАР кабината, а во соблекувалната дури и плачел. Но на крајот се добро се заврши, па можеше да се израдува на големиот трофеј.
 

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе