Не е подготвен да се врати

Фудбалската федерација на Италија бара повик за Балотели во репрезентацијата, но Манчини не го сака напаѓачот

Претседателот на Фудбалската федерација на Италија изјави дека добро би било во овој момент Марио Балотели да добие повик од репрезентацијата, но тоа нема да се случи. 

Претседателот на Фудбалската федерација на Италија, Габриеле Гарвина на почетокот од неделата изјави дека ако Манчини го повика Балотели сега, кога тој е навредуван од фановите на Верона на расна основа, тоа би било исклучителна порака за светот.
 
Но, „Газета дело Спорт“ тврди дека тоа нема да се случи, Роберто Манчини нема да го викне Балотели бидејќи тој се уште не е во потребната форма за да добие повик.
 
Италија која веќе обезбеди пласман на Европското првенство 2020, овој месец треба да игра натпревари со Босна и Херцеговина и Аргентина.
 
Балотели има постигнато само два гола за Бреша откако дојде, а сега ќе треба да се наметне и кај новиот тренер на тимот, Фабио Гросо.

ЕУ, свесна за демократскиот дефицит на земјите од Западниот Балкан (но и останатите, претежно економски проблеми), како да тежнее кон формирање блиски, но и специфични односи со овој регион, без полноправно членство.

повеќе

Нарушени се човековите права и слободи, нема владеење на правото и правосудството, кои треба да бидат основа на процесот.

повеќе

Поентата на глобализмот е максимално економско вмрежување во десетици економски сојузи на секоја држава.

повеќе