Примера

Фудбалот во Шпанија продолжува на 11 јуни дербито меѓу Севиља и Бетис

И Примера доби официјален датум за продолжение на сезоната, фудбалот се враќа на 11 јуни со дерби мечот меѓу Севиља и Бетис.

EPA-EFE/RAUL CARO

Дербито меѓу Севиља и Бетис ќе го отвори продолжението на фудбалот во Примера, мечот ќе се случи на 11 јуни.

Планот е сезоната да почне на 11 јуни, а да заврши на 19 јули. Остауваат уште 11 кола до крајот.

„Шпанската фудбалска федерација и Ла Лига заедно со државните институции постигнаа договор за датум за продолжение на првенството. Тоа ќе продолжи за време на викендот 13 и 14 јуни, но првиот меч ќе биде одигран во четврток на 11 јуни меѓу Севиља и Бетис. Последниот меч е предвиден за викендот 18 и 19 јули“, стои во соопштението.

Легенда под Главна слика

EPA-EFE/RAUL CARO

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе

Што е со оние граѓани кои не се вклопуваат во нашиот (би)етнички дискурс?

повеќе

Постојат различни фактори кои влијаат на нивото на ризик кога станува збор за перење пари. Тоа може да биде од клиенти, региони, производи или ризик од финансиски инструменти. Разбирањето на овие ризици, како и факторите што придонесуваат, им овозможува на надлежните органи многу поефикасно да се заштитат од перење пари поврзано со корупција.

повеќе