Убав гест

Фудбалерите на Зенит на теренот излегоа со кучиња во рацете (ВИДЕО)

Фудбалерите на Зенит на натпреварот против Ростов на теренот излегоа со кучуња во рацете со цел да промовираат акција за вдомување на миленичињата.

Погледнете како изгледаше тоа:

Со фактот што Европа продолжува да плаќа милијарди долари за рускиот гас секој месец, таа и понатаму игра онака како што свири Кремљ, покажувајќи на тој начин дека е заробеник на сопственото задоволство.

повеќе

Грејната сезона заврши во месец април како и секоја година, но последнава беше со многу проблеми кои произлегоа од енергетската криза, од војната во Украина и генерално од светската економска криза.

повеќе

Откривањето на минатото ни помага многу да ги научиме изненадувањата на иднината.

повеќе