Рома

Фудбалерите на Рома го оставија Мурињо без зборови за време на ручекот (ВИДЕО)

Фудбалерите на Рома, за време на ручекот во тренинг базата ја пееја клупската химна со многу жар, дури и станаа на столовите...

Жозе Мурињо на својот инстаграм профил објави видео од таквиот настан и само напиша: „Без зборови“.

Очигледно Португалецот има големо влијание за одличната атмосфера во тимот која се создава за време на подготовките за новата сезона.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jose Mourinho (@josemourinho)

Насловот асоцира и на резултатите од изборите, кои, кога ќе излезе оваа колумна, ќе бидат познати, иако најретко споменуван збор во кампањата беше зборот ДЕЦЕНТРАЛИЗАЦИЈА, кој е единствен начин за остварување на сите „големи“ ветувања што ги слушнавме изминативе две недели.

повеќе

Опонентите на академик Блаже Ристовски во Македонија го квалификуваа како националист, во белградскитe кругови  го именуваа како „бугарофил“, а во Бугарија го нарекуваа „Југословен“ и „србокомунист“. А тој си остана ист, исправен пред нападите и секогаш подготвен да им одговори на критичарите.

повеќе

Ентузијазмот во првите месеци од годинава во врска со масовната вакцинација беше таков што Србија во март беше прва меѓу европските држави според бројот на граѓани што примија втора доза на милион жители. 

 

повеќе