ФК РАБОТНИЧКИ

Фудбалерите на Работнички славеа и покрај поразот од Вардар: Европо, повторно ти доаѓаме! (ФОТО)

Работнички синоќа го загуби соседското дерби од Вардар, „црвено-црните“ ја славеа титулата, а тимот од Дебар Маало излезот во Европа.

Работнички не ја почна најдобро сезоната, но имаше одличен финиш со кој избори пласман во квалификациите од Лига Европа.
 
„Романтичарите“ најдобро ја претставуваат Македонија во Европа, па сега ќе имаат уште една шанса да го докажат тоа.
 
Синоќешниот пораз од Вардар не ги разочара, напротив, фудбалерите славеа, се радуваа на добриот финиш на сезоната и новиот пласман во Европа.
 
 

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе

Толку убава, чиста земја, богата со шуми, планини и природни ресурси ја претворивме во Мордор.

повеќе

Сè повеќе се зборува за диверзификација на приходите, наместо фаворизирање само еден извор на финансирање.

повеќе