ПСЖ

Фудбалерите на ПСЖ полуголи се забавуваа само ден по поразот од Борусија Дортмунд (ВИДЕО)

На социјалните мрежи излегоа видеа од лудата роденденска забава на Кавани, Ди Марија и Икарди која ја организирале само еден ден по поразот од Борусија Дортмунд. 

Единсон Кавани, Анхел Ди Марија и Мауро Икарди организирале заедничка роденденска забава.
 
На социјалните мрежи се појави видео како Кавани, Нејмар и Кејлор Навас полуголи лудо се забавуваат.
 
На ваквата забава на играчите на ПСЖ може да се гледа на два начини: да се критикуваат поради забава кратко по претрпен пораз или да се истакне добрата атмосфера која владее во тимот.
 
ПСЖ се уште не е елиминиран од Лигата на шампионите, пораз од 2-1 на гостински терен и не е така лош резултат во пресрет на реванш.

За транспортерите – благодарам, за мерките – итност, за компаниите надеж дека Владата ќе ги искористи сите ресурси на државата за да ги одржи во живот, без разлика на цената што треба да се плати за тоа.

повеќе

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе

Најголемата закана од оружје засновано на ВИ не доаѓа од поединечни земји. Заканата ќе дојде од недржавни актери.

повеќе