Влијанието на Златан Ибрахимовиќ

Фудбалерите на Милан и Манчестер јунајтед на „Сан Сиро“ се загреваа со фолк хитот на Нада Топчагиќ (ВИДЕО)

Големо е влијанието на Златан Ибрахимовиќ во Милан, па неговиот хит во последно време, песната „Јутро је“ од Нада Топчагиќ ечеше на стадионот пред почетокот на мечот со Манчестер јунајтед. 

Уште поинтересно е што видеото од загревањето со фолк песната во позадина е пренесено од официјалниот твитер профил на Манчестер јунајтед.

Кусокот во глобалното производство на вакцини против КОВИД-19 може да се надомести доколку на производителите ширум светот им се даде пристап до потребната технологија и знаење. 

повеќе

Европа е решена да се ослободи од меката моќ на Москва (енергенсите), а и на дипломатско поле сака да и стави до знаење дека и за неа ќе има „црвени линии“. 

повеќе

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе