Лига на нации

Франција прв учесник на Ф4 турнирот, Лигата на нации ќе добие нов шампион (ВИДЕО)

Франција со 0-1 триумфираше на гостувањето кај Португалија и стана првата репрезентација која обезбеди настап на завршницата од Лигата на нации.

Лигата на нации ќе добие нов шампион, вечерва во дербито во Групата 3 од Лига А, Франција триумфираше во Лисабон против Португалија со 0-1.

Единствениот гол падна по десетина минути игра во вториот дел. Патрисио го одбрани ударот на Рабио, но Канте прв дојде до одбиената топка и ја затресе мрежата.

На едно коло до крајот, „триколорите“ имаат +3 на врвот и се првата репрезентација која обезбеди настап на Ф4 турнирот, додека популарните „селесао“ нема да можат да го бранат трофејот.

На вториот натпревар од Групата 3, Шведска со 2-1 ја совлада Хрватска и си ги зачува шансите за опстанок во Лига А.

Кулушевски го отвори резултатот во 36. минута, а во последните мигови од првиот дел, Даниелсон погоди за 2-0. Истиот играч во 82. минута ја затресе сопствената мрежа и ја направи интересна завршницата од мечот.

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе

Можеби по нас ќе дојдат некои нови клинци што прегрнати ќе го слушаат мртвиот Џоле и ќе го разберат подобро отколку што го разбравме ние на кои со години жив на глуви уши ни пееше за љубовта.

повеќе

За државата Македонија, Македонците се посебен народ со повеќевековна традиција, кои зборуваат, творат, се радуваат и тагуваат на македонски јазик, веќе со векови, во и надвор од територијата на нашата држава.

повеќе