Премиерлига

Фоден е херојот на Манчестер Сити, погоди за победа над Брајтон (ВИДЕО)

Манчестер Сити со минимални 1-0 го победи Брајтон, Фил Фоден беше херојот на граѓаните, Стерлинг во судиското продолжение промаши пенал. 

Манчестер Сити дојде до трите планирани бода, но не беше нималку лесно, Брајтон се покажа како тврд орев и прими само еден гол.
 
Клучниот момент се случи во 44. минута кога по додавање од Де Брујне, Фил Фоден постигна убав гол за водство од 1-0 кое беше и конечен резултат.
 
Во судиското продолжение од мечот Стерлинг имаше шанса од пенал да му донесе поубедлива победа на својот тим, но го промаши целиот гол.

Ве молам потрошете малку време и погледајте кои закони не може да се донесат, ако за нив не даде амин Али Ахмети.

повеќе

Структурното насилство кон трансродовите и родово небинарните луѓе е препрека во нивното реализирање како полноправни членови на општеството.

повеќе

И сега вие замислете, на едно детенце од 6 години да му кажувате со авторитет на наставник дека не треба да се дефинира како машко или женско.

повеќе