И овците се поважни од фудбалерите во Македонија

ФК Љуботен се пожали: На стадионот пасат овци, а нас не ни дозволуваат да тренираме! (ФОТО)

Најстариот македонски фудбалски клуб, Љуботен има проблем како ретко кој друг во светот, не им е дозволено да тренираат на стадионот бидејќи тревата се користи за напасување на добиток.

За тоа каков е фудбалот во Македонија во подолните лиги, одговор можете да добиете во оваа објава на ФК Љуботен. Најстариот клуб во нашата земја нема основни услови за работа бидејќи некој решил дека овците се поважни од фудбалерите.
 
ФК Љуботен преку својот фејсбук профил се пожали дека не им било дозволено да тренираат бидејќи теренот бил користен за напасување на добиток.

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе

Без оглед на политичката заднина на случајот за изнудување, владата во Скопје мора да се фокусира на темелна истрага наместо на ограничување на штетата.

повеќе