Серија А

Фиорентина повторно има српски напаѓач, Лука Јовиќ потпиша со виолетовите

Кратко откако замина Влаховиќ, Фиорентина повторно ангажираше српски напаѓач, овојпат во Фиренца пристигна Лука Јовиќ од Реал Мадрид. 

Фиорентина без обесштетување го доби Лука Јовиќ, но Реал Мадрид ќе има 50 проценти од неговата следна продажба.
 
24-годишниот Србин потпиша двегодишен договор со плата од 2,5 милиони евра по сезона. Во договорот има клаузула за продолжување на уште две години, кои би биле со плата од 5 милиони евра по сезона.

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе

Ех какво време дојде, да се стремиме кон нула. Уште повеќе, да постигнеме нула.

повеќе