Дали дефанзивецот на Ливерпул може до ново признание?

ФИФА ги откри финалистите за наградата „Д Бест“, Меси, Роналдо и Ван Дајк ќе имаат нова битка

Лео Меси, Кристијано Роналдо и Вирџил ван Дајк ќе се борат за награда Фудбалер на годината во избор на ФИФА, попладнево во Милано беа објавени финалистите за церемонијата „Д Бест".

Аргентинецот, Португалецот и Холанѓанецот веќе седеа еден покрај друг кога минатиот четврток УЕФА во Монако ги прогласуваше најдобрите за минатата сезона.

Тројцата сега ќе се борат и за наградата Фудбалер на годината во избор на ФИФА односно трофејот „Д Бест“. Светската куќа на фудбалот попладнево ги објави финалистите и сосема очекувано Лео Меси, Кристијано Роналдо и Вирџил ван Дајк се имињата.

На цереминијата во Милано ќе се избира и најдобра фудбалерка, најдобрите тренери во машка и женска конкуренција, најдобрите голмани во машка и женска конкуренција, а ќе се додели и трофејот „Пушкаш“ за најубав гол.

Секој може да биде менаџер во „добри денови", но најчесто менаџерската работа не е за „добрите денови" туку постојан баланс помеѓу проблемите и можностите за оптимизирано управување на компанијата.

повеќе

Нека се соберат во Дојран, нека се договорат и нека нѐ известат. Сите други пак нека се спремаат за вистински избори во постпандемискиот период.

повеќе

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе