Премиерлига

Фернандеш со повторен пенал донесе три бода за Јунајтед против ВБА (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед тешко дојде до трите бода против ВБА, Бруно Фернандеш од пенал кој го шутираше двапати ја донесе победата. 

Манчестер јунајтед имаше повеќе шанси, но погоди еднаш и тоа од повторен пенал по што славеше минмална победа од 1-0 против Вест Бромвич.
 
Во првото полувреме момците на Солшер промашија неколку идеални шанси. Двапати Марсијал не реализираше од идеална позиција.
 
На почетокот од првото полувреме беше досуден пенал за ВБА, но по прегледувањето на ВАР одлуката беше променета.
 
Во 55. минута Манчестер јунајтед доби пенал, Фернандеш не реализираше, но голманот на ВБА не газеше на линијата, па Португалецот доби шанса уште еднаш која овој пат ја искористи за водство од 1-0.
 
ВБА имаше шанса да изедначи преку Робинсон, но ја погоди пречката од голот на Де Хеа.
 
За Јунајтед имаа шанси Рашфорд и Мегваер, но резултатот остана 1-0.

Попис на населението во 2020 треба да има, затоа што тоа утре може да биде услов за Македонија да чекори напред кон ЕУ.

повеќе

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе