Премиерлига

Фернандеш со повторен пенал донесе три бода за Јунајтед против ВБА (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед тешко дојде до трите бода против ВБА, Бруно Фернандеш од пенал кој го шутираше двапати ја донесе победата. 

Манчестер јунајтед имаше повеќе шанси, но погоди еднаш и тоа од повторен пенал по што славеше минмална победа од 1-0 против Вест Бромвич.
 
Во првото полувреме момците на Солшер промашија неколку идеални шанси. Двапати Марсијал не реализираше од идеална позиција.
 
На почетокот од првото полувреме беше досуден пенал за ВБА, но по прегледувањето на ВАР одлуката беше променета.
 
Во 55. минута Манчестер јунајтед доби пенал, Фернандеш не реализираше, но голманот на ВБА не газеше на линијата, па Португалецот доби шанса уште еднаш која овој пат ја искористи за водство од 1-0.
 
ВБА имаше шанса да изедначи преку Робинсон, но ја погоди пречката од голот на Де Хеа.
 
За Јунајтед имаа шанси Рашфорд и Мегваер, но резултатот остана 1-0.

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе

Можеби по нас ќе дојдат некои нови клинци што прегрнати ќе го слушаат мртвиот Џоле и ќе го разберат подобро отколку што го разбравме ние на кои со години жив на глуви уши ни пееше за љубовта.

повеќе

За државата Македонија, Македонците се посебен народ со повеќевековна традиција, кои зборуваат, творат, се радуваат и тагуваат на македонски јазик, веќе со векови, во и надвор од територијата на нашата држава.

повеќе