Награда за најдобар тренер во Премиерлигата

Фергусон му додели награда на Клоп и раскажа како Германецот го разбудил во 3 и пол наутро (ВИДЕО)

Јирген Клоп е прогласен за тренер на годината во изборот на асоцијацијата на тренери, веста ја соопшти Сер Алекс Фергусон кој откри дека добил повик од Германецот во 3 ипол наутро.

По пауза од 30 години, Ливерпул е шампион на Англија па сосема заслужено, индивидуалните награди завршија на Енфилд. Џордан Хендерсон пред неколку дена беше прогласен за играч на годината, а сега Јирген Клоп е прогласен за тренер на годината, трофеј кој го носи името на Сер Алекс Фергусон.

Вестите ги соопшти токму легендарниот Шкот, кој му честиташе на Германецот и откри дека добил повик во 3 ипол наутро.

„Јирген, фантастично. Лидс дури 16 години беше во Чемпионшип, но Ливерпул чекаше 30 години за титула во Премиерлигата, неверојатно. Заслужено сте победници, перформанците на твојот тим беа исклучителни“ – вели поранешниот предводник на Манчестер јунајтед.

„Ќе ти простам што ме разбуди во 3 ипол наутро за да ми кажеш дека сте шампиони на Англија! Како и да е, го заслуживте ова. Браво“.

Во либералните демократии веќе со години се продлабочува политичката поларизација, се намалува довербата во владеењето на правото и, институционално гледано, состојбата општо се распаѓа.

повеќе

Како по ѓаволите успеаја политичарите да го претворат токму Гоце Делчев во повод за поделби и омраза?

повеќе

Независна Македонија не може да се пофали со успешно менаџирање на етничките прашања, а првите „грешки“ се прават во првите денови од независноста.

повеќе