Расте интересот за македонскиот фудбалер

Фенербахче се заинтересира за Барди

Турскиот медиум „Фанатик“ објави дека Фенербахче сакал да го ангажира македонскиот репрезентативец, Енис Барди. 

По Елиф Елмас, уште еден наш фудбалер би можел да заигра за Фенербахче, Енис Барди е мета на турскиот клуб.
 
Леванте оваа сезона нема да избори опстанок во Ла Лига, а во една таква ситуација јасно е дека ќе загубат и дел од фудбалерите, еден од оние кои најверојатно ќе си замине е Енис Барди.
 
Според „Фанатик“, луѓето од Фенербахче веќе стапиле во контакт со агентот на Барди и се распрашувале за условите под кои може да биде ангажиран.
 
Сепак Фенербахче не е единствениот заинтересиран за Барди. Тој имаше одлична партија против Италија и интересот за него расте. Претходно се пишуваше и за интерес на Реал Сосиеда, Бетис, Торино, Лацио...
 

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе