Сакаат долго да го задржат

Фенербахче ќе го откупи Алиоски за 2,5 милиони евра

Турскиот гигант, Фенербахче комплетно ќе го откупи Езгјан Алиоски од Ал Ахли за сума од 2,5 милиони евра, пишуваат турските медиуми. 

Алиоски во моментов игра на позајмица во Фенербахче, сите во турскиот клуб се задоволни од влијанието на македонскиот репрезентативец во играта на тимот и го сакаат долгорочно.
 
Тие ќе го отпупат од Ал Ахли и ќе потпишат повеќегодишен договор со Алиоски.
 
Фенербахче во моментов е лидер во турската Суперлигата, а одлично настапува и во Лига Европа.

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе

Провокација е именувањето на бугарските клубови „Борис III“ и „Ванчо Михајлов“. Не можеа ли да бидат со имињата Елин Пелин, Димчо Дебељанов, Черноризец Храбар или Иван Вазов?

повеќе

Слоганот на македонското претседателство со ОБСЕ е “It’s About People” и затоа ќе е доблесно МНР да побара помош и поддршка за да си ги заштити националните интереси, интегритетот, суверенитетот, јазикот и идентитетот.

повеќе