Искусниот Германец пред трансфер во Турција

Фенербахче го купува Кедира од Јувентус, тој треба да им биде замена за Елмас

Елиф Елмас е пред трансфер во Наполи, а последните гласини велат дека Фенербахче сака да го купи Сами Кедира од Јувентус

Според „Скај Спорт Италија“, Фенербахче е сериозно заинтересиран за Кедира во кого гледа замена за Елиф Елмас кој треба да се пресели во Наполи.
 
Се очекува 32-годишниот Кедира да замине ова лето поради големата конкуренција по доаѓањето на Адриен Рабио и Арон Ремзи.
 
Тој постигна 21 гол во 87 настапи за Јувентус, и освои четири Скудета, но се мачеше со повреди.
 
Цената на Кедира поради возраста и неговата ситуација, не се очекува да биде висока.

Сѐ додека Македонија ја претставуваат „политички најподобните" ќе тонеме длабоко и уште повеќе ќе се раслојуваме.

повеќе

По определувањето на мерката ефективен притвор, притворениот раководен функционер не може да издава полноважни правни акти, меѓу другото, и поради фактот што го нема службениот печат.

повеќе

Вината за недобивањето на датум за преговори треба да ја барате во вас и вашите соработници и коалициски партнери.

повеќе