Се заразил во Европа

Фелаини е првиот фудбалер во најдобрата кинеска лига со коронавирус

Кинескиот клуб Шандонг Луненг потврди дека Маруан Фелаини е позитивен на коронавирус. 

Маруан Фелаини е првиот фудбалер од најдобрата фудбалска лига во Кина кој е позитивен на КОВИД-19.
 
Тој веројатно вирусот во Кина го носи од Европа, бидејќи во петокот се вратил во својот клуб по што му биле направени тестови кои биле позитивни.
 
Клубот потврди дека немал симптоми, сега е изолиран во карантин.
 
Претходно на коронавирус, но во втората лига позитивен беше и бразилскиот напаѓач Дори кој игра за Меижу Хака.

Најголемата закана од оружје засновано на ВИ не доаѓа од поединечни земји. Заканата ќе дојде од недржавни актери.

повеќе

Потребно е неодложно формирање на државен фонд кој ќе овозможи во прв момент преживување во оваа ситуација...

повеќе

Во време кога пандемијата на коронавирусот и понатаму е вон контрола, најдобар економски исход на кој би можеле да се надеваме е рецесија која ќе биде подлабока од онаа со финансиската криза во 2008 година. 

повеќе