Се поврзуваше со повеќе гиганти, но...

Фекир го комплетираше изненадувачкиот трансфер во Бетис

Капитенот на Лион, Набил Фекир иако се поврзуваше со неколку големи клубови, особено со Ливерпул, тој стави потпис на договор со Бетис. 

Фекир е нов фудбалер на Бетис за сума од околу 20 милиони евра. Во договорот има вметнато и бонуси кои достигнуваат до 12 милиони евра, а Лион има 20 проценти од следниот трансфер.
 
„Реал Бетис постигна договор со Олимпик Лион за трансфер на играчот од средниот ред Набил Фекир. Францускиот играч потпиша договор до 2023 година“, стои во соопштението на Бетис.

Минатата недела, Сирија повторно беше на врвот на меѓународните вести. Земјата, која долги години е вклучена во борбата против екстремистичките групи, повторно се соочи со нов бран на агресија и воена акција. Во средата, на 9 октомври, турската армија, заедно со сириските антивладини бунтовници, го започна маршот кон североисточните делови на оваа земја што предизвика жестоки борби.

повеќе

Добар изборен систем треба да биде репрезентативен, но и да овозможува ефикасно владеење.

повеќе

Луѓето можете и ги задржите во сопствената земја - ако им е добро.

повеќе