Емотивен момент за младиот фудбалер

Фати голот го прослави со докторот кој беше задолжен за неговото опоравувае (ВИДЕО)

Младиот фудбалер на Барселона, Ансу Фати после десетмесечна пауза поради повреда се врати во тимот и веднаш постигна гол. 

Барселона со 3-0 го победи Леванте, Фати во игра влезе во финишот од натпреварот и одма постигна гол.
 
Тој сега го носи дресот со бројот 10 кој го имаше Меси пред да си замине од Барселона.
 
„Не замислував вакво враќање, пресреќен сум со победата, а благодарен сум на докторите, физиотерапевтите, фамилијата и навивачите кои ми даваа поддршка“, вели Фати.
 
„Мора да се борам за целосно да е опоравам, така ќе заработам минути. Ја сум тој кој го доби дресот со број 10 кога замина Меси, тоа е голема гордост, но и голем притисок. Му благодарам на клубот и на капитените затоа што ми дадоа можност да го носам овој број“.

Tреба да ја прифатиме технологијата, наместо да се плашиме од неа, а и игрите се дел од тој процес. 

повеќе

Moжно ли е стотици кандидати за градоначалници три недели да ветуваат, а никој да не каже од каде средства за таа намена т.е. никој да не го спомене зборот децентрализација кој претставува клуч за било какво ветување?

повеќе

Капиталното дело на Танас Вражиновски „Македонска народна митологија“, упатува на потребата нашата наука постојано да се враќа на извориштата на македонската култура и писменост, создавани од светите браќа Кирил и Методиј и од нивните ученици и следбеници, светите Климент и Наум Охридски. 

повеќе