Редици пред Олд Трафорд

Фановите на Манчестер јунајтед побрзаа да го купат дресот на Роналдо, Адидас не може да испорача (ВИДЕО)

Пред Олд Трафорд денеска имаше големи редици, фановите на Манчестер јунајтед побрзаа да го купат дресот со број 7 на Кристијано Роналдо, Адидас има проблеми да обезбеди доволно количини.

Кристијано Роналдо минатиот месец се врати на Олд Трафорд, Португалецот потпиша на две години со „ѓаволите“. Синоќа беше соопштено дека Премиерлигата дала зелено светло за промена на бројот, па напаѓачот ја доби 7-ката, која му припаѓаше на Единсон Кавани. 

Денеска дресот беше пуштен во продажба, интересот е голем па пред Олд Трафорд имаше големи редици.

Медиумите од Англија исто така пишуваат дека Адидас има проблеми да обезбеди доволно количини.

Поради пандемијата на ковид-19, затворени се фабрики во Виетнам и се прават напори да се најде решение за што побрзо да се достави нова пратка. Одредени извори пренесуваат дека ќе бидат потребни месеци за да се стабилизира ситуацијата.

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе

Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета.

повеќе

Платформата е формирана на 9 мај 2018 година во рамките на проектот на УСАИД, во која се вклучени 4 комори за да се зајакне јавно-приватниот дијалог во процесот на подготовка на донесување закони и други прописи поврзани со работењето на бизнисот.

повеќе