Многу обвинувања и навреди на социјалните мрежи

Фановите на Ливерпул „грмат“: „Намерно промаши, колку ти платија да го наместиш мечот?“ (ФОТО и ВИДЕО)

Навивачите на Ливерпул си најдоа нова жртва, на социјалните мрежи не се штедеа со обвинувањата и навредите кон Келечи Ихеначо, кој синоќа пропушти убава шанса да го шокира својот поранешен клуб Манчестер Сити.

„Црвените“ имаат извонредна сезона но се чини дека ќе останат со празни раце. Во Лигата на шампионите треба да надополнат негатива од 3-0 против Барселона, во Премиерлигата треба да се надеваат на чудо и кикс на Манчестер Сити во дуелот со Брајтон во последното коло.

Синоќа тие чекаа услуга од Лестер, но Винсент Компани им ги скрши срцата откако за прв пат во дресот на Манчестер Сити постигна гол надвор од шеснаесетникот. Дефанзивецот со „ракета“ во аголот во 70. минута донесе победа од 1-0.

Но навивачите на Ливерпул ги боли и еден момент од финишот на дуелот кога нововлезениот Келечи Ихеначо имаше одлична шанса да изедначи. Напаѓачот е поранешен играч на Манчестер Сити, па фановите не се штедеа во навредите и обвинувањата.

Многумина сметаат дека тој промашил намерно, има и такви кои мислат дека напаѓачот земал пари за да го намести натпреварот. Со играчот дури се мајтапат и навивачите на „граѓаните“ кои велат дека токму поради ова бил продаден на Лестер.

Минатата недела, Сирија повторно беше на врвот на меѓународните вести. Земјата, која долги години е вклучена во борбата против екстремистичките групи, повторно се соочи со нов бран на агресија и воена акција. Во средата, на 9 октомври, турската армија, заедно со сириските антивладини бунтовници, го започна маршот кон североисточните делови на оваа земја што предизвика жестоки борби.

повеќе

Добар изборен систем треба да биде репрезентативен, но и да овозможува ефикасно владеење.

повеќе

Луѓето можете и ги задржите во сопствената земја - ако им е добро.

повеќе