Откако поради него клубот одлучи да не го купи Арнаутовиќ

Фановите на Јунајтед го слават Македонецот: Некој нека му купи пиво! (ФОТО)

Фановите на Манчестер јунајтед го слават македонскиот навивач кој допринесе клубот да се откаже од намерата да го купи Марко Арнаутовиќ.

Манчестер јунајтед беше сериозно заинтересиран за Арнаутовиќ, но под притисок од фановите реши да се откаже во намерата да го ангажира играчот на Болоња.
 
 
Тој раскажал за расистичкиот испад на Арнаутовиќ против Македонија и Манчестер јунајтед го земале тоа во предвид.
 
Навивачите на Манчестер јунајтед сега го слават Македонецот кој даде допринос за клубот да се откаже од Арнаутовиќ.
 
Има разни коментари, а еден напишал: „Некој нека му купи пиво“.

Почнавме со спротивставени мислења околу Законот за работни односи, со кој недела се прогласува за неработен ден. Завршивме на Уставен суд.

повеќе

Да ги споменеме и другите големи глобални предизвици: големите опасности од еколошка катастрофа; зголемувањето на нееднаквоста во нашите општества; и напливот на нови технологии кои можат да го нарушат светот доколку истите не бидат соодветно користени и контролирани.

повеќе

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе