Откако поради него клубот одлучи да не го купи Арнаутовиќ

Фановите на Јунајтед го слават Македонецот: Некој нека му купи пиво! (ФОТО)

Фановите на Манчестер јунајтед го слават македонскиот навивач кој допринесе клубот да се откаже од намерата да го купи Марко Арнаутовиќ.

Манчестер јунајтед беше сериозно заинтересиран за Арнаутовиќ, но под притисок од фановите реши да се откаже во намерата да го ангажира играчот на Болоња.
 
 
Тој раскажал за расистичкиот испад на Арнаутовиќ против Македонија и Манчестер јунајтед го земале тоа во предвид.
 
Навивачите на Манчестер јунајтед сега го слават Македонецот кој даде допринос за клубот да се откаже од Арнаутовиќ.
 
Има разни коментари, а еден напишал: „Некој нека му купи пиво“.

Сведоци сме деновиве на сензационална приказна за некаков американски тим кој, внимавајте, агресивно ќе ловел корупција во Македонија.

повеќе

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе