Нешто што ретко се гледа на фудбалските терени

Фановите на Бока коментираат една луда ситуација: Духот на Марадона спречи да загубиме од Ривер! (ВИДЕО)

Дербито меѓу Бока јуниорс и Ривер плејт заврши без победник 1-1, а во финишот од мечот се случи една интересна ситуација која ги запали социјалните мрежи.

Бока поведе со гол на Себастијан Виља од пенал во 41. минута, Палавечино во 67. ги постави конечните 1-1.

Но во фишот од мечот се случи момент каков што ретко се гледа на фудбалските терени.

Бока за малку ќе си постигнеше автогол, топката го помина голманот, се движеше кон празниот гол, но беше вртена па се прошета на линијата и не влезе.

Коментарите на навивачите на Бока јуниорс на социјалните мрежи беа очекувани. За нив ова беше чудо, духот на Марадона не дозволил топката да влезе во мрежата. Твитер е преплавен со ваквите коментари.

 

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе

После десетици години се решава холдингот, неданочните давачки и царинските тарифи значајни за бизнисот.

повеќе

Целиот свет гледа на 2021 година како на година на заздравување на економијата.

повеќе