Челси

Фанови на Челси се собраа пред Стемфорд Бриџ на протест против Суперлигата (ВИДЕО)

Пред денешниот меч со Брајтон, фанови на Челси се собраа пред стадионот и го изразија својот став во врска со Суперлигата. 

Фановите во Англија се против Суперлигата и тоа почнаа веќе да го изразуваат со протести и покрај пандемијата на ковид-19.
 
Пред денешниот меч против Брајтон, илијадници фанови на Челси се собраа пред Стемфорд Бриџ и протестираа против учеството на нивниот клуб во Суперлигата.

Министерството за финансии во изминатиот период активно работеше на реформа за унапредување на фискалната децентрализација, која нуди сериозно системско решение за стабилни финансии на општините кои ќе значат одговорни општини и испорака на квалитетни и ефикасни услуги за граѓаните. 

повеќе

Либералната империјалистичка доктрина на Америка е одговорна за ужасниот масакр во места како Виетнам, Ирак и Централна Америка. Но Америка, исто така, произведе либерална антиимперијалистичка доктрина што останува затскриена во една ТВ-серија што ја восхитува американската публика уште од 1966 година.

повеќе

Граѓани, бегалци, мигранти, веќе не ни е важно – се чини дека никој не гледа светла иднина за себе во Албанија.

повеќе