Челси

Фанови на Челси се собраа пред Стемфорд Бриџ на протест против Суперлигата (ВИДЕО)

Пред денешниот меч со Брајтон, фанови на Челси се собраа пред стадионот и го изразија својот став во врска со Суперлигата. 

Фановите во Англија се против Суперлигата и тоа почнаа веќе да го изразуваат со протести и покрај пандемијата на ковид-19.
 
Пред денешниот меч против Брајтон, илијадници фанови на Челси се собраа пред Стемфорд Бриџ и протестираа против учеството на нивниот клуб во Суперлигата.

„Сакајќи ја Америка и должејќи ѝ ја првата верност нејзе, ние ќе бидеме безвредни синови и ќерки на Америка ако немаме љубов во нашите срца за почвата што нè хранеше во нашето детство, за јазикот што го зборуваме и што го немаме заборавено...“

повеќе

Овде нема такво нешто. Има некои чинители што се занимаваат со испишување црвени линии. Не им значи ништо фактот што токму под ова гесло е овозможен најдолготрајниот мир на европскиот континент.

повеќе

Србија продолжува да го негира минатото, при што нејзините политички елити ја користат резолуцијата за да ѝ се спротивстават на Црна Гора и истовремено се надеваат дека овој потег ќе им донесе поголема популарност дома.

повеќе