Серија А

Еврогол на Чалханоглу, Милан и Аталанта ги поделија бодовите (ВИДЕО)

Милан и Аталанта одиграа 1-1 на Сан Сиро, Чалханоглу со еврогол го отвори резултатот, Дуван Запата одговори дваесет минути подоцна.

Во дуел на двете екипи кои немаат пораз по ре-стартот на фудбалот во Италија, Милан и Аталанта ги поделија бодовите.

Резултатот беше отворен во 14. минута, Чалханоглу од слободен удар постигна еврогол за 1-0.

На спротивната страна, еден неспретен старт на Биља им даде шанса на гостите да изедначат од пенал, но Малиновски лошо биеше а Донарума одбрани.

Сепак, во 33. минута, Запата се најде во гол шанса по една одбиена топка и реализираше за 1-1.

Во продолжението од мечот, двете екипи се обидоа да стигнат до трите бода, најблиску беа домаќините, Бонавентура ја погоди стативата.

Во либералните демократии веќе со години се продлабочува политичката поларизација, се намалува довербата во владеењето на правото и, институционално гледано, состојбата општо се распаѓа.

повеќе

Како по ѓаволите успеаја политичарите да го претворат токму Гоце Делчев во повод за поделби и омраза?

повеќе

Независна Македонија не може да се пофали со успешно менаџирање на етничките прашања, а првите „грешки“ се прават во првите денови од независноста.

повеќе