Португалецот „пукал“ од самодоверба

Евра откри разговор со Роналдо пред реваншот со Атлетико, ЦР7 му ветил: Ќе поминеме, дома ќе ги смачкаме! (ФОТО)

Поранешниот лев бек на Јувентус, Патрис Евра на социјалните мрежи откри разговор со Кристијано Роналдо кој го имал пред реваншот помеѓу „Старата Дама" и Атлетико Мадрид во Лигата на шаммпионите.

Кристијано Роналдо беше во центарот на вниманието изминативе денови откако постигна три гола против Атлетико, му помогна на Јувентус да ја надополни негатива од 2-0 и да се пласира во четвртфиналето од Лигата на шампионите.

За ЦР7 пристигнаа пофалби од сите страни, а денеска Патрис Евра откри разговор кој го имал со Португалецот пред реваншот и покажа колкава била самодовербата на Португалецот.

„Зад сцената.. ова се пораките помеѓу мене и Кристијано Роналдо, на 5 дена пред големиот кам-бек!!! Ова ви покажува колкава самодоверба, гнев и одлучност има најдобриот фудбалер на светот. Треба да им се заблагодариме на неговата мајка и татко и секако на бог, што ни го дадоа овој прекрасен човек и неверојатен фудбалер. На секоја голема прилика, кога притисокот е огромен, мојот брат секогаш покажува дека е човекот за задачата!!! Немојте да бидете љубоморни! Сакам само да споделам и доколку не се сложувате со мене, не можам да сторам ништо за вас... уживајте во вашиот живот но морате да признаете дека тој едноставно е најдобар помеѓу најдобрите" – гласеше пораката на Патрис Евра на Инстаграм заедно со принт скрин од разговорот кој го имал со ЦР7.

Разговорот е следен:

Евра: Брате, сметам на тебе за кам-бек во Лигата на шампионите!!! Никогаш не се сомневам во тебе!! Љуѓево ме убиваат секогаш кога ти или Јувентус ќе изгубите.

Роналдо: Знам. Ќе поминеме брате. Дома ќе ги смачкаме.

Евра: Токму така!!!! Да живее Роналдо

Роналдо: Ахахаха (испраќа селфи)

Евра: Мојот брат, ја чувствувам самодовербата (и покрај неколку емоџи става хаштаг #молетесезаатлетико)

 

За жал многумина, а особено оние што треба, не може да ја видат историската димензија на оваа посета на еден папа на нашата земја.

повеќе

Кога знаеме како функционира кризата на претставеност, можеме да спречиме повторување на историјата, кое можеби овој пат би имало и многу полоши последици по демократското општество.

повеќе

Деновиве Владата донесе одлука за формирање на ново министерство. А и така, по глава на жител, верувам, рекордери сме по министерства и министри. Оттука, размислував зошто да не предложам да се формира уште едно – за „спречување автоголови".

повеќе