Премиерлига

Евертон ја прекина лошата серија, го победи Фулам на Кревин Котиџ (ВИДЕО)

По три порази по ред, Евертон конечно се радува на победа откако со 3-2 славеше на гостувањето кај Фулам, два гола беа дело на Калверт Луин дојде до бројката од 10. 

Евертон четири меча беше без победа во Премиерлигата од кои губеше на последните три, тимот на Карло Анчелоти конечно им се врати на победите.
 
Само по неколку секунди игра, по асистенција од Ришарлисон, Калверт Луин погоди за водство од 1-0. Но веќе во 15. минута Реид изедначи на 1-1.
 
Во 29. минута асистенција на Дињ до Калверт Луин кој реаизира повторно и го враќа водството на Евертон, шест минути подоцна Докуре зголемува на 3-1.
 
Во 68. минута Фулам промаши пенал, Кавалеиро се лизна и неговиот шут заврши над голот, но две минути подоцна Лофтус Чик даде гол, намали на 3-2 за интересен финиш.
 
Сепак Фулам не успеа да погоди и по трет пат, Евертон дојде до трите бода со кои се качи на шестата позиција на табелата.

Во време кога турската лира е во историски пад, Турција мора да надмине бројни предизвици за целосно да закрепне од кризата.

повеќе

Многумина од учесниците во македонската сага, нивните деца и внуци прашуваат: Зошто не можеме да се вратиме во земјата на нашите предци?

повеќе

Утрово осамна уште еден ден од ноември, 20-от ден од месецот. Остануваат точно уште 456 дена до 100-годишнината од коморскиот систем во нашата земја.

повеќе