Паднал договор

ЕСПН Колумбија: Хамес Родригез има нов клуб, оди на позајмица во Наполи

Според пишувањата на ЕСПН Колумбија, Хамес Родригез следната сезона ќе настапува на југот на Италија и ќе го носи дресот на Наполи.

Колумбиецот ова лето треба да се врати во Мадрид по неуспешната авантура во Баерн Минхен, но Зинедин Зидан не смета на него и тој треба да си најде нов клуб.

На адреса на Хамес Родригез пристигнаа неколку понуди, а најпривлечна беше онаа од Наполи, каде треба одново да соработува со Карло Анчелоти.

Изминативе денови се говореше дека тој кажал ДА на „наполитанците“ и треба само уште калчолигашот да најде заеднички јазик со Реал Мадрид за начинот на кој ќе се реализира зделката. Наполи сака да го донесе Хамес Родригез на позајмица и следното лето во целост да го купи играчот за околу 40 милиони евра.

Попладнево ЕСПН Колумбија објави дека паднал договор.

„Хамес има нов клуб. По престојот во Баерн Минхен, за него нема место во Реал Мадрид, па тој ќе оди на позајмица во Наполи“ – гласеше пораката на Твитер.

Сепак, неколку часа подоцна постот беше избришан, па останува да се види дали ЕСПН Колумбија само избрза со објавата или сподели погрешна информација.

Минатата недела, Сирија повторно беше на врвот на меѓународните вести. Земјата, која долги години е вклучена во борбата против екстремистичките групи, повторно се соочи со нов бран на агресија и воена акција. Во средата, на 9 октомври, турската армија, заедно со сириските антивладини бунтовници, го започна маршот кон североисточните делови на оваа земја што предизвика жестоки борби.

повеќе

Добар изборен систем треба да биде репрезентативен, но и да овозможува ефикасно владеење.

повеќе

Луѓето можете и ги задржите во сопствената земја - ако им е добро.

повеќе