Едно од трите најавени засилувања од Англија пристигна во Милано

Ешли Јанг е нов фудбалер на Интер

Ешли Јанг е ново засилување за Интер откако го комплетираше трансферот од Манчестер јунајтед. 

Ешли Јанг стави потпис на шестмесечен договор со Интер со можност за продолжување на уште една сезона.
 
Тој ќе го носи дресот со бројот 15.
 
Утринава Јанг отпатува во Милано каде што ги помина медицинските тестови и стави потпис на договорот.
 
Интер за овој трансфер на Манчестер јунајтед му плаќа 1,5 милиони евра.
 
Интер силно се поврзува со уште двајца фудбалер од Премиерлигата, Ериксен и Жиру.

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе