Интер

Ериксен заминува од Интер, има три опции за неговата иднина

Според „Тутоспорт“ Кристијан Ериксен сигурно ќе си оди во јануари, Интер сака да се ослободи од него, а и тој не може веќе да биде дел од тимот каде што едвај добива шанса да игра. 

Ериксен ќе си замине од Интер во јануари, а како опции се посочуваат ПСЖ, Баерн Минхен и Арсенал.
 
И Интер и Ериксен сакаат да се разделат, па во игра се сите возможни начини за заминување. Може да биде продаден за најмалку 30 милиони евра, да оди на позајмица или да биде разменет со друг фудбалер.
 
Интересно би било доколку Ериксен потпише за Арсенал, најголемиот ривал на Тотнем каде што Данецот го помина најзначаниот дел од кариерата.
 
Арсенал и Интер би направиле трампа, Ериксен за Џака. На топчиите им фали креативец кој ќе создава шанси и ќе ги проигрува напаѓачите, Ериксен би бил идеално засилување за нив.

 Еврообврзница во услови на најголемата светска економска криза за репрограмирање на долгот и буџетска поддршка.

повеќе

Повикот на Заев за „Влада за национален спас“ само три дена откако неговиот кабинет ја доби собраниската доверба, покажува дека таа тешко би се качила над сегашните 62 пратеници.

повеќе

Богатите држави мораат веднаш да донираат вакцини против ковид-19 на загрозените држави. 

повеќе